Zážitek z finále Office Arény

blog.zvladnuto.com
Dne 23. 4. 2018 se konalo finále celostátní soutěže Office Aréna, do které se probojoval i žák naší školy Radoslav Hašek. Je tradicí, aby finalista byl doprovázen koordinátorem z dané školy. Jelikož jsem se celou dobu staral o hladký průběh soutěže, doprovázel jsem Radka na jeho cestě do finále. 
Na finále se Radek musel připravit. Skládalo se ze dvou částí – první z nich byla obhajoba projektu, který navazoval na předešlá kola. Jelikož je Radek v maturitním ročníku, měl méně času na přípravy, ale i tak vytvořil prezentaci, za kterou se rozhodně nemusel stydět. Druhá část bylo skládání zkoušky MOS, ale až do poslední chvíle nikdo nevěděl, z jakého produktu se bude zkouška konat.
Ráno jsme vyjeli vlakem už v 6:50 minut, abychom byli v Praze včas. Na místě jsme byli téměř s hodinovým předstihem, ale raději dříve než později. Byli jsme uvítáni studenty STC a usazeni v přednáškové místnosti. Postupně se hlavní místnost zaplňovala studenty a jejich doprovody jak z České tak Slovenské republiky. Do finále kategorie B se probojovalo 16 nejlepších žáků obou států a celkově v obou kategoriích soutěžilo 2125 žáků ze 147 škol. Všichni, kdo se dostali do finále, byli vítězi vzhledem k velké účasti. 
Než začala samostatná kola, vyslechli jsme si uvítání, krátkou přednášku o soutěži a byla nám představena porota. Následně si finalisté chodili tahat své pořadí, ve kterém měli obhajovat svůj projekt. Radek si přál, aby byl jeden z prvních a přání se mu splnilo. Přicházel s úsměvem na tváři a číslem dvě na papírku. 
U samotné prezentace jsem mohl být a sledovat tak průběh celé první části. Radek mluvil plynule, nahlas, srozumitelně a celkově působil příjemným dojmem. Relativně dobře zareagoval na dotazy ze strany poroty a mohl si po svém výkonu odpočinout. 
V průběhu čekání na druhou část (zkouška MOS) jsme využili možnosti projít si budovu společnosti Microsoft. Začali jsme na střeše, kde byl příjemný pohled na Prahu. Poté jsme procházeli jednotlivá patra, ve kterých nám byla vysvětlena filozofie práce ve společnosti. Budova je velmi moderní s mnoha technologickými vychytávkami. 
Přibližně okolo 12. hodiny začala probíhat druhá část pro první skupinu, tedy zkouška Microsoft Office Specialist. Soutěžící v kategorii B byli rozděleni na dvě skupiny, aby byl průběh soutěže svižný a netrval příliš dlouho. Po skončení testu Radek oznamuje, že dosáhl 871 bodů z 1000. Pro splnění stačilo 700 bodů. Velkou zajímavostí bylo dobrovolné vyzkoušení zkoušky MOS v případě kategorie A (druhý stupeň základní školy a nižší stupeň víceletého gymnázia). Celkově si zkoušku vyzkoušelo asi 13 žáků a z toho 6 uspělo! Celá zkouška se skládá v anglickém prostředí produktů MS Office i s anglickým zadáním. 
Ve 14:45 začalo slavnostní zakončení soutěže a vyhlášení vítězů. Na umístění mezi tři nejlepší jsme nestačili, ale i tak to byla skvělá zkušenost. Tímto bych chtěl pogratulovat a poděkovat Radkovi za skvělý zážitek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *