Přednášíme o prázdninách na téma – sociální sítě

blog.zvladnuto.com

 Vzhledem k tomu, že náš blog slouží jako zápisky lektorů, rád se podělím se čtenáři o přednášku, kterou jsem měl minulý týden na letním táboře. Dlouho jsme navíc obdobný zápisek nepřidávali, tak věříme, že bude spestřením celého blogu.

Byl jsem pozván na letní tábor s názvem První rozsvítí, který se konal nedaleko Kamenice nad Lipou. Ten den byl zaměřený na sociální sítě a jejich vliv na okolní svět. Záměrně to píšu takhle, protože sociální sítě (asi jako každá věc) mají svá pozitiva i negativa. 

Přednáška se měla konat původně odpoledne, ale nakonec byla přesunuta na dopolední hodiny. SMSka ráno s touto informací mi mírně změnila plány, ale ve výsledku to bylo ku prospěchu. Cesta z Čáslavi trvala necelé dvě hodiny. Po příjezdu mě příjemně překvapilo prostředí, ve kterém tábor probíhal. 

Sociální sítě se dají pojmout z mnoha směrů a přednáška byla postavena na míru podle požadavků. V úvodu jsme se podívali na pár základních pojmů, jako je digitální já a stopy, které za sebou zanecháváme. Poté jsme přešli plynule na sociální sítě, kde jsme si vzájemně vyměňovali s posluchači zkušenosti. Musím uznat, že publikum bylo skvělé. Krásně spolupracovali od začátku a o co více času jsme trávili přednáškou, o to víc jsme si vzájemně povídali. 

I když jsou prázdniny, tak jsem si střihl takovouhle menší přednášku. Díky za skvělé publikum, které tam bylo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *