MS Excel – zpřehledněte hodnoty pomocí datových pruhů!

Vítejte ve světě Microsoft Excel, kde se schopnost vizualizovat a analyzovat data stává nezbytnou dovedností každého uživatele. Jednou z klíčových funkcí, která vám pomůže získat lepší přehled o svých datech a zvýraznit důležité informace, jsou datové pruhy s použitím podmíněného formátování. Tato pokročilá technika umožňuje nastavit specifická vizuální pravidla pro buňky v listu, což vám umožní rychleji identifikovat trendy, anomálie a klíčové hodnoty. V tomto článku se podíváme na to, jak využít datové pruhy prostřednictvím podmíněného formátování v Microsoft Excel a jak tato funkce může zlepšit vaši schopnost analyzovat a interpretovat data. Připravte se na objevení nových možností ve světě Excelu a získání lepšího porozumění svým datům.

Z tabulek se dá hodně vyčíst, ale pro lidské oko i mozek je příjemnější a snáze uchopitelnější grafická prezentace dat. Mějme tabulku, ve které bude sloupec s příjmy z jednotlivých měst poboček naší firmy a dejme jim hezčí grafickou formu bez použití grafů.

Chcete ovládat Excel? Podívejte se na naše videa zdarma!

Tabulka hodnot v excelu

Podmíněné formátování

Podmíněné formátování je užitečným nástrojem, který za nás formátuje buňky podle zadaných podmínek. Oboje si definuje uživatel – jak podmínky, tak formát. Pokud Vás zajímá podmíněné formátování více, podívejte se na naše video MS Excel – jemný úvod do podmíněného formátování. Má ale i předem nastavená formátování a ty my právě využijeme.

Návod jak na datové pruhy

1) Označíme si sloupec hodnot, u kterých chceme datové pruhy využít

Tabulka hodnot v excelu

2) Na kartě Domů klikneme na Podmíněné formátování

Microsoft Excel Ribbon

3) Najedeme kurzorem myši na třetí položku od shora Datové pruhy a zvolíme požadovaný styl.

Microsoft Excel a nastavení datových pruhů

Podle délky pruhů snadněji poznáme, které pobočky jsou výnosnější. Jednoduché, že? Pokud se chcete zlepšit v Excelu nebo jiných produktech MS Office, podívejte se na náš playlist na YouTube – MS Office nebo čerpejte z našich článků na blogu – MS Office – články.

== Vaše Zvládnu to ==

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *