Jak to bude ve školách od 1. září 2021?

blog.zvladnuto.com

 Začátek školního roku se blíží a také se objevuje mnoho zpráv ohledně informací v novém školním roce. Stejně tak MŠMT vydává doporučení a materiály pro školy. Vybrali jsme pro vás pouze to nejnutnější, které se týká každého žáka.

Testování bude zdarma

Stát přestane hradit testování na COVID-19 od 1. 9. 2021 s jistými výjimkami jako např., že děti do 12 let to mají stále zdarma. Ve školách se mohou testovat zdarma i děti starší 12 let.

Nošení roušky na chodbách

Každá osoba, která vstoupí do prostor školy je povinna nosit ochranu úst a dýchacích cest. Pokud se dítě nechá testovat, pak i tak musí nosit roušku na chodbě a ve třídě ne. V případě, že se nenechá testovat, musí nosit tuto ochranu i ve třídě a době výuky. Zároveň nesmí o hudební výchově zpívat a cvičit může pouze ve venku.

Když má žák pozitivní test

Pokud má žák test pozivitní, musí jít do karanténní místnosti (každá škola má mít na tyto účely vyhrazenou jednu místnost) a podstoupit PCR test. Stejně tak ti, kteří s ním byli v kontaktu, musí na PCR test a opustit výuku.

Kdy škola zajišťuje distanční výuku

Jestliže je znemožněna osobní přítomnost ve škole více než polovině žáků alespoň jedné skupiny nebo třídy z důvodu nařízení karantény nebo v rámci mimořádných opatření (KHS), pak přechází nepřítomní žáci na distanční výuku po dobu trvání daného stavu. Jinak se k nepřítomným žákům přistupuje jako kdyby měli standardní absenci ve škole.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *