Google Classroom – jak si nastavit komentáře do banky komentářů?

blog.zvladnuto.com

V tomto článku se zaměříme na další zefektivnění práce s Google Classroom. Často se stává, že používáme jeden nebo více obdobných komentářů napříč kurzy. Abychom se s nimi nemuseli ručně vypisovat, je možné si je uložit do banky komentářů.

Banka komentářů je seznam, do kterého si můžeme přidávat různě dlouhé věty. Můžeme si tím značně pomoci a zkrátit tak práci se samotnou Classroom. Jak na to?
V učebně otevřete práci studenta.
V horní části postranního panelu klikneme levým tlačítkem myši na Banku komentářů.

V pravém panelu máme všechny naše komentáře, které jsme si uložili. Pokud chceme přidat komentář, klikneme si levým tlačítkem myši na Přidat komentář.

Po kliknutí se nám zobrazí dialogové okno, do kterého můžeme psát komentář. Můžeme jich napsat dokonce více. Stačí začít psát na další řádek a Classroom to bude chápat jako více komentářů. Po dokončení klikneme na tlačítko Přidat.


Pokud chceme používat komentáře, které máme v bance uložené, pak nám stačí najet kurzorem myši na komentář, který chceme použít a v jeho pravém dolním rohu kliknout na symbol Zkopírovat do schránky. Komentář můžeme pak jednoduše použít.

Chceme-li komentář smazat nebo upravit, pak si najedeme kurzorem myši na komentář, který chceme upravit, klikneme na symbol tří teček a z nabídky možností si vybereme tu, kterou potřebujeme.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *